Inteligentne inwestycje z brokerem akcji

Inteligentne inwestycje

Aby zyskać możliwość inwestowania na giełdzie, najczęściej musisz założyć rachunek maklerski. Wynika to z faktu, że giełdy nie współpracują z nielicencjonowanymi podmiotami. Dlatego potrzebujesz pośrednika, którym jest zatrudniony przez Twój bank lub inną instytucję makler, zwany też brokerem. Jak prowadzić inteligentne inwestycje z brokerem akcji? Przeczytaj ten wpis i pozbądź się wątpliwości!

Kim jest broker?

Z uwagi na to, że transakcje giełdowe mogą zawierać licencjonowani maklerzy, potrzebujesz takiego pośrednika, by na Twoim rachunku pojawiły się akcje wybranych przez Ciebie spółek. Właśnie kimś takim jest broker akcji. Dawniej byli to ludzie, którzy realizowali Twoje zlecenie, jednak coraz częściej są oni zastępowani przez systemy informatyczne, które przyspieszają całą operację i są mniej zawodne.

Zalety i wady pracy z brokerem

Podstawowym plusem tego typu współpracy jest możliwość zakupu akcji, który przy innym stanie rzeczy byłby niemożliwy. Poza tym warto też zwrócić uwagę na dostępność dokonania transakcji. Dzięki brokerowi jesteś w stanie kupić lub sprzedać akcje bez wychodzenia z domu, praktycznie w każdym czasie, w którym giełda jest otwarta.

brokerem

Wadą korzystania z pomocy brokera jest pobierana przez niego prowizja. W zależności od banku, w którym otwierasz rachunek maklerski, dokładna wartość może się różnić. W niektórych naliczana jest dodatkowa opłata za otwarcie czy prowadzenie takiego konta.

Inteligentne inwestycje z brokerem akcji

Wbrew pozorom, na akcjach można nieźle zarobić. Jednak to od Ciebie zależy czy ten zarobek zostanie w Twojej kieszeni, czy jednak rozdasz go po drodze na różne opłaty i prowizje. Jeśli chcesz inwestować inteligentnie, postaw na gruntowną analizę akcji i długofalową strategię, która pozwoli Ci zmniejszyć liczbę dokonywanych transakcji. Poza tym, jeśli wciąż wahasz się nad wyborem odpowiedniego konta maklerskiego, przeanalizuj opłaty związane z jego prowadzeniem. Jeśli inwestujesz niewielkimi kwotami, często sporą część zysku pochłoną właśnie takie dodatki.

Inteligentne inwestowanie to sztuka oszczędzania zysku. Im mniej rozdasz po drodze pośrednikom, tym więcej zostanie w Twojej kieszeni.

Inteligentne inwestycje z brokerem akcji

Dodaj komentarz

Przewiń na górę