Jak zacząć handlować akcjami?

Początki przygody z giełdą nie należą do najprostszych. O tym, jak zacząć handlować akcjami dowiecie się niniejszego artykułu. Warto jednak pamiętać, że podstawowa wiedza na temat mechanizmów giełdowych, a także znajomość terminologii nie gwarantuje jeszcze sukcesu. W przypadku handlu akcjami liczy się przede wszystkim praktyka.

Inwestowanie w akcje to żadna tajemnica

Wiele osób sądzi, że o tym, jak zacząć handlować akcjami dowie się ot tak – akcie broker. I jest w tym trochę prawdy, bo cyfrowy świat oferuje mnóstwo darmowych webinarów, blogów i innych źródeł, w których specjaliści doradzają nowicjuszom, w jaki sposób powinni stawiać swoje pierwsze kroki na giełdzie.

Giełda to specyficzne środowisko. Tutaj liczy się systematyczność, a także upór i umiejętność analitycznego myślenia. Ogromnie ważna będzie też odporność na stres i zdolność przyjmowania porażek. Zanim więc zaczniesz handlować na giełdzie – skompletuj podstawową wiedzę na ten temat!

Musisz wiedzieć, jak wygląda obrót akcjami. Dowiedz się więcej o zasadach kupna i sprzedaży, a także poznaj takie terminy, jak chociażby cykle koniunkturalne. Wiedzę tę możesz posiąść na jednym z renomowanych tematycznych portali internetowych.

Przyjmij odpowiednią strategię

Zanim w ogóle przejdziesz do praktyki, powinieneś określić swoją strategię inwestycyjną. Pomocne w tym będą dwa kluczowe pojęcia tj. analiza techniczna oraz fundamentalna .Ta pierwsza polega na analizie wykresów i “” właśnie na bazie suchych danych.

Z kolei fundamentální analýza to już prognozowanie przyszłego kursu akcji, ale na bazie sytuacji gospodarczej i innych czynników, które mogą mocno wpłynąć na daną branżę. Skuteczna strategia inwestycyjna powinna zawierać w sobie obie analizy. W oparciu o te dane, będziesz mógł już oszacować czy lepiej będzie pójść w inwestycje długoterminowe czy raczej krótkoterminowe. Pamiętaj też, że ważne jest śledzenie bieżących informacji w świecie giełdy i praktyka – tę możesz nabyć poprzez darmowe symulatory giełdowe dostępne w formie aplikacji i gier online.

Co dalej?

Jeśli już wiesz, jak zacząć handlować akcjami, to teraz wystarczy otworzyć rachunek inwestycyjny. W tym celu musisz udać się do do domu maklerskiego. Po załatwieniu formalności będziesz już mógł utworzyć pierwsze zlecenie i określić, jakie akcje chcesz kupić i ile jesteś w stanie zapłacić. Pamiętaj, że rachunki mogą się od siebie różnić – wszystko zależy od prowizji, jaką pobiera broker i czy np. rachunek oferuje już dostęp do platformy inwestycyjnej (narzędzia, które będzie niezbędne do sprawnego prowadzenia transakcji, a także analizy swoich działań).

Jak zacząć handlować akcjami?

Dodaj komentarz

Przewiń na górę