Platformy dla inwestorów

Inwestorzy

Inwestowanie to nie jest bułka z masłem, szczególnie dla osób, które do tej pory nie miały z finansami wiele do czynienia. Ryzyko utraty środków, szczególnie podczas inwestowania krótkoterminowego w akcje jest dość wysokie – szacuje się, że około 80% rachunków brokerskich notuje straty. Z tego powodu warto zaczerpnąć fachowej wiedzy przed dokonaniem transakcji, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie się w pozostałych 20%. Pomóc mogą platformy dla inwestorów.

Inwestorzy

Czym są platformy dla inwestorów?

Platformy dla inwestorów możemy podzielić na dwie podgrupy:

  • platformy informacyjne,
  • inwestycyjne platformy, które służą optymalizacji dokonywania zakupów akcji.

W dalszej części skupimy się na przybliżeniu obu tych grup.

Platformy informacyjne dla inwestorów

Dostęp do informacji na temat inwestowania mamy dziś naprawdę spory. W zasięgu ręki znajdują się książki oraz inne materiały, które mogą nam pomóc znacznie poszerzyć wiedzę na temat budowania źródeł pasywnego dochodu. Jeśli lubisz czytać, zapoznaj się z ofertą księgarni Maklerska.pl. Znajdziesz w niej wiele interesujących pozycji, które mogą stanowić fundament Twoich przyszłych sukcesów finansowych. Innym źródłem informacji mogą być blogi czy filmy, do których dostęp jest otwarty dla każdego i całkowicie darmowy. Wiele interesujących materiałów znajdziesz również w obcych językach, głównie angielskim.

Platformy inwestycyjne

Platformy inwestycyjne to skomplikowane aplikacje, które umożliwiają komfortowe dokonywanie transakcji finansowych. Oferują one dostęp do różnych indeksów i aktywów, co często daje im przewagę nad tradycyjnymi rachunkami maklerskimi w bankach. W wielu z nich zainwestujesz zarówno w akcje, jak i kryptowaluty, waluty tradycyjne czy surowce. Dlatego jeśli cenisz sobie dywersyfikację i planujesz kupować papiery wartościowe na rynkach zagranicznych, otwarcie konta na takiej platformie może okazać się dobrą decyzją.

Platformy inwestycyjne

Platformy dla inwestorów zostały stworzone z myślą o możliwości dokonywania łatwych i szybkich transakcji. To właśnie z nich ich twórcy czerpią zyski. Niewielkie prowizje mogą się wydawać pomijalnie małe, jednak jeśli wszyscy użytkownicy dokonają tysięcy transakcji, może się z tego uzbierać spora kwota. Jak to powiedział kiedyś Benjamin Graham, jeden z ojców obecnego sposobu inwestowania: „Ludzie, którzy inwestują zarabiają na siebie. Ludzie którzy spekulują, zarabiają na swoich maklerów”. Różnica dotyczy głównie częstotliwości zawierania transakcji, która jednak może pożreć sporą część wypracowanego zysku.

Platformy inwestycyjne powstają po to, by ułatwiać ludziom dokonywanie transakcji. Naszym zdaniem jednak najpierw warto poświęcić czas materiałom informacyjnym i zebraniu podstawowej wiedzy, a dopiero później przeznaczaniu poważniejszych środków przy wykorzystaniu platform inwestycyjnych. W ten sposób masz większą szansę, że w zmiennych realiach rynków finansowych utrzymasz się na powierzchni lub nawet osiągniesz przyzwoity zysk.

Platformy dla inwestorów

Dodaj komentarz

Przewiń na górę